Egy igazi sláger. Egyre többen építik meg ezt az olcsó, de hihetetlen nívót képviselő hangdobozt. A sugárzó néhány wattos csöves erősítővel is jól hajtható, impedanciája 7 Ohm alá sehol sem megy.
A rajzon megtalálhatók a leszabási nyersméretek. Ezek - az "a" és a "g" lapok kivételével - közvetlenül építőelemekként szolgálnak, további megmunkálást nem igényelnek. Keressünk megbízható lapszabász céget, és ne engedjünk néhány tized milliméternél nagyobb tűrést! Manapság egy jól beállított gépen ez könnyedén betartható. Hívjuk fel a szabász figyelmét az azonos méretekre, hiszen ezeket célszerű egy ütemben, a gép elállítása nélkül levágni. A doboz elemeinek rés nélkül kell illeszkednie, a ragasztás nem tölthet ki rést.
Az "a" lapon el kell végezni a süllyesztést (7mm mélység, D=144) a kosár pereme számára egy felsőmaró segítségével. Ha ez nem áll rendelkezésünkre vagy nincs gyakorlatunk a használatában, a süllyesztés el is hagyható, ám ekkor a hangszóró nyílásának belső éleit célszerű lekerekíteni vagy letörni. A süllyesztés elhagyása a hangminőséget nem befolyásolja észlelhetően, mivel a szélessávú hangszórók irányítottak. Ezután felsőmaróval vagy szúrófűrésszel kivághatjuk a hangszóró helyét (D=122 mm). Ezzel a frontlap beépítésre kész.
A "g" lapon el kell végezni a csatlakozó számára a kivágást. Ha ezzel megvagyunk, jön a legnehezebb feladat: a "g" lap letört végét kell kialakítani. Vékony ceruzával jelöljük be a törésvonalakat, majd ráspollyal alakítsuk ki az alakzatot! Sok kis lépésben haladjunk, folyton ellenőrizve az eredményt. Ha sikerült lenagyolnunk, egy sima falapra ragasztott 120-as csiszolóvászonnal simítsuk le a találkozási felületeket.
A felhasznált ragasztó vizes bázisú faragasztó. A ragasztást egyenes asztallapon végezzük! Előtte azonban az egyik oldallapra helyezzük fel a belső lapokat és ellenőrizzük az illeszkedéseket! Az ˇ"a" és a "b" lap együtt kerüljön beragasztásra! Szorítók alkalmazása ajánlott, de a ragasztó zsugorodása végett nem feltétlenül szükséges. A legfontosabb a ragasztás, illetve a szorítás során az elmozdulások elkerülése. Ezért nem szentségtörés a pozdorjacsavarok alkalmazása sem, melyeket száradás után eltávolíthatunk. A csavarok helyét nagyobb furatátmérőre tágítva facsapokkal tömítsük! Ha nem használtunk szorítót, az utólagos "köldökcsapolás" ajánlott (kívülről, az oldallapokból megfúrva).
A hangszóró mögötti kamrát lazán, teljes egészében ki kell tömni gyapjúval vagy Decronnal (szintetikus csillapítóanyag). A torok (a tölcsér és a kamra találkozása) kissé tömörebb csillapító "csomót" igényel, így a tölcsérbe a nemkívánatos magasabb tartomány meredekebb levágással jut csak be.
Rövidesen további információkkal bővítjük az oldalt...